Hizmetlerimiz

Onay Gümrük Müşavirliği; taşımalarınızın uygun maliyetle, hızlı, güvenilir şekilde gerçekleştirilmesi için partneri olan kara, hava ve deniz taşımacılığı şirketleri ile organize olarak lojistik çözümler üretir. Onay Gümrük Müşavirlik firmasının lojistik işlemlerindeki partnerleri, bünyesinde bulunan en son teknolojik yenilikler, uzman kadro ve bilgi birikimi ile uluslararası nakliye alanında taşımacılık hizmetleri verir.
“Gümrük müşavirleri, kurdukları firmalar aracılığıyla müşterilerine lojistik hizmet sunabilmekte ve onların taşıma işlerini organize edebilmektedir. Lojistik şirketleri gümrük müşavirliği hizmeti veremezken, gümrük müşavirliği şirketleri taşıma işlerini üstlenebilmektedir.”(1)

Onay Gümrük Müşavirliği Lojistik Hizmetleri

Gümrük müşavirliği hizmetleri genel olarak ithalat hizmetleri, ihracat hizmetleri, uluslararası nakliye ve lojistik çözüm önerileri, transit ticaret hizmetleri, yurtdışı ile çalışacak firmaların veya yurtdışından ürün çekecek/alacak kişilerin işlemlerinin baştan sona yürütülmesine ilişkin tüm işlemler ile eşyanın gümrükçe onaylanmış bir işlem veya kullanıma tabi tutulmasına ilişkin tüm gümrük işlemlerini kapsamaktadır. (2)
Gümrük Müşavirliği kapsamında hizmet veren Onay Gümrük Müşavirlik firması, müşterilerinin lojistik ihtiyaçlarını karşılamak üzere, sektörde lider lojistik firmaları ile çözüm ortaklığı yapıyor. Onay Gümrük Müşavirliği, ürünlerin çıkış noktasından varış noktasına kadar lojistik hareketlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesinde, sektörde en güvenilir lojistik firmaları ile müşterilerine çözümler sunuyor. Onay Gümrük Müşavirliği lojistik hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz.
Hava ve Deniz Taşımacılığı: Onay Gümrük Müşavirlik firması ürünlerin çıkış noktasından varış noktasına kadar lojistik hareketlerinin planlanmasında oluşturduğu küresel ağ ile en avantajlı fiyatlarda en iyi hizmetleri sunuyor. Dünya çevresinde birçok limanda bulunan acenteleri ile hava ya da deniz taşımalarınızı kolaylıkla gerçekleştiriyor.
Kara Taşımacılığı: Geçmiş 30 yıldan itibaren Türk plakalı kamyon ve filo sayıları her geçen yıl artış̧ gösteriyor. Avrupa ve Ortadoğu’daki jeopolitik konumundan ötürü, bu ticari taşıma trafiği büyük bir öneme sahiptir. Onay Gümrük Müşavirlik firması bu alanda da uygun filo ortaklıkları sayesinde, yüklerinizi dilediğiniz yere hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırabiliyor.
Onay Gümrük Müşavirliği, çözüm ortakları ile birlikte lojistik alanında en uygun fiyatlı ve en hızlı hizmetleri üretiyor. Lojistik sürecinde alanında lider lojistik firmaları aracılığı ile hizmet veren Onay Gümrük Müşavirliği, tedarik zincirinin temel halkalarından olan lojistik hizmetlerine en uygun fiyatlarla ulaşmanızı sağlıyor.

Kaynakça;
(1) REKABET KURULU KARARI, 20.06.2019, Madde 26,
https://www.rekabet.gov.tr/Karar?kararId=5d3f15ad-3a75-4ea0-acb2-1fe0b2a19de9
(2) REKABET KURULU KARARI, 20.06.2019, Madde 27, https://www.rekabet.gov.tr/Karar?kararId=5d3f15ad-3a75-4ea0-acb2-1fe0b2a19de9