Hizmetlerimiz

Gümrük Müşavirliği danışmanlık hizmetleri; firmaların gümrük dış ticaret işlemlerinin planlanması ve tüm dış ticaret süreçlerinde uzman gümrük müşavirleri tarafından, güncel mevzuat desteğiyle, danışmanlık hizmeti sunulmasıdır. Onay Gümrük Danışmanlığı; müşterilerinin daha verimli iş yapmalarını sağlamak amacı ile dış ticaret alanında farklı birçok konuda danışmanlık hizmeti verir. Mevcut müşterilerine sunmuş olduğu gümrükleme hizmetlerinin yanı sıra danışmanlık hizmetleriyle de ihtiyaçlara uygun hizmetleri en düşük maliyetle ulaşmanızı sağlar.

Gümrük İdarelerinde iş ve işlem yaptırmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler beyanlarını kendileri verebilecekleri gibi, bu konuda uzmanlaşmış özel sektör çalışanları gümrük müşavirleri aracılığıyla da verebilirler. Gümrük müşavirleri aynı zamanda gümrük ve dış ticaret konularında danışmanlık hizmeti de vermektedirler.(1)

Onay Gümrük Müşavirliği Danışmanlık Hizmetleri

Gümrük Müşavirliği Danışmanlık hizmetleri oldukça kapsamlıdır. “Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı kıymet, menşe, gümrük tarifesi gibi teknik birçok konuyu ve dijital uygulamayı içerdiğinden hatalı bir işlem yapılmaması için bu konularda uzmanlaşmış gümrük müşavirleri sizlere yardımcı olabilir.”(2)

Onay Gümrük Müşavirliği, müşterilerinin dış ticaret ve gümrük işlemleri sırasında farklı alanlarda karşılaşabileceğiniz sorunlara çeşitli çözümler üretir. İş geliştirme konularını analiz eder ve kalıcı çözümler üretebilmek için danışmanlık ihtiyacı duyduğunuz tüm konularda etkin bir hizmet sunar. Onay Gümrük Müşavirliği danışmanlık hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Proje bazlı danışmanlık,
  • Operasyon yönetimi ve süreç iyileştirme danışmanlığı,
  • Hukuki uyuşmazlıklar ve ihtilaflar konusunda danışmanlık,
  • Sonradan kontrol, denetleme ve raporlama işlemleri ile ilgili danışmanlık,
  • Yetkilendirilmiş Yükümlü sertifikası alımı ve sürekli eğitim ve danışmanlık,
  • Onaylanmış Kişi Statü Belgesi alımı ve takibi konusunda danışmanlık hizmetleri sunar.

Onay Gümrük Müşavirliği, sektörde tecrübeli ve uzman kadrosu ile uzun mesai saatleri içinde tüm çalışmalarını dinamik ve etkin bir şekilde yürütür. Dış ticaret alanında ihtiyacınız olan tüm hizmetleri eksiksiz ve zamanında alma imkanı sunar. Onay Gümrük Müşavirliği, kurulduğu günden günümüze kadar, sektörde edindiği tecrübeler ile bulunduğu tüm gümrüklerde zamanında ve aynı kalitede hizmet verir.

Kaynakça;

  • Gümrük Müşavirleri (Sıkça Sorulan Sorular) , 17 Şubat 2020

https://ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/ticari/gumruk-musavirleri

  • Gümrük Müşavirleri (Sıkça Sorulan Sorular) , 17 Şubat 2020

https://ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/ticari/gumruk-musavirleri